1869

Kurucumuz

Henry John hazır gıda işine 1869 yılında başladı. İlk olarak, ürünlerinin kalite ve saflığını gösteren şeffaf cam şişelerde, karaturp turşusu satmıştır.

Top

1876

Karşınızda Ketçap

İlk olarak 1876'da Heinz, kırmızı domates ve sirke ile daha güvenli, saf ve lezzetli ketçabı piyasaya sürdü. Biz hala aynı doğal tarifi kullanıyoruz.

Top

1886

Heinz Küreselleşİyor

"Bizim çalışma alanımız Dünya" H.J. Heinz. 19. yüzyılın sonlarında, H. J. Heinz’ın Amerika’daki başarısı ona Dünya pazarlarına katılma şansı verdi.

Top

1892

57 Çeşİt

Bir "21 stilde ayakkabı" reklamından ilham alan Heinz aynı şeyi kendi ürünlerine de uygulamaya karar verdi. Üstelik o, daha fazla çeşit yapacaktı ve 57 sayısını seçti, çünkü bu onun uğurlu sayısıydı.

Top

1893

Heinz Turşusu

Chicago World Fair'de bilinirliğini artırmak için, Heinz ziyaretçilere turşu şeklinde rozet hediye etti. Bu hediye "ticaret tarihindeki en ünlü eşantiyonlardan biri" olarak anılır.

Top

1900

İşçİler İçİn bİr ütopya

Heinz çalışanlarına özel kilitli dolaplı giyinme odaları, sıcak ve soğuk su, haftalık manikür ve ücretsiz sağlık hizmetleri ile mutlu bir çalışma ortamı sağladı.

Top

1906

Tamamen Doğal

Heinz'ın sadece ketçap sattığını sananlar yanılıyor! Gezilerinde edindiği fikirlerin yanında ürün listesine yenilerini de eklemişti. Heinz fasulye, Birleşik Krallık'ta en temel besinlerden biridir.

Top

1941

Yenİ Ürünler Üretmek

Heinz'ın sadece ketçap sattığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Uzun soluklu yolculuğunda Heinz, yeni ürün çeşitlerini bünyesine kattı.

Top

1948

Klasİk Tasarım

Bugünki cam şişe tasarımımızın 60 yıldır varolduğunu biliyor muydunuz?

Top

1983

Pratİk Tasarım

Birçok müşteri Heinz Ketçapı klasik şişelerinde, bazıları ise pratik plastik şişede tercih ediyor. 1983 yılında Heinz, sıkılabilir plastik şişesini piyasaya sürdü.

Top

2011

Heinz 'İlk Hasat'

Heinz, yılın ilk hasat domateslerinden sınırlı sayıda 'İlk Hasat' ketçabını üretiyor. İlk hasat domatesler %100 Heinz domates ekini olup ve toplandıktan 48 saat içerisinde şişelenerek tüketicilerle buluşuyor.

Top

Heinz Tarihçesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Bu sayfada çerez kullanımını kabul ediyor musunuz? Size sunduğumuz hizmeti geliştirmek ve trafik analizi için Google çerezleri kullanılmaktadır. Tercihiniz internet tarayıcınızı kapatana kadar hatırlanacaktır.